Bibliotēka aicina piedalīties "Lasi un vērtē '19"

 

 

Skolas bibliotēka aicina lasītājus turpināt dalību vai pievienoties lasīšanas veicināšanas programmai "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019".

 

 

"Dzejas izstāde" bibliotēkā

 

 

Dzejas dienu ietvaros septembra mēnesī skolas bibliotēkā apskatāma "Dzejas izstāde".

 

Dzejas dienas Liepājā

 

Dzejas dienas Liepājā 7. - 14. septembrim.

Dzejas dienu programma pieejama skolas bibliotēkā vai Liepājas Centrālās zinātnsikās bibliotēkas mājaslapā http://www.liepajasczb.lv/lv/

 

Zinību diena

 

 

Skolas bibliotēka sveic visus jaunajā mācību gadā!

Tēva diena

 

 

Šogad Latvijā Tēva dienu svin 8. septembrī.

 

 

Izskanot Pēdējam zvanam, bibliotēkā tiek atklāts Absolventu grāmatu plaukts.

 

Skolas jubilejas gadā bibliotēkā tiek atklāts Absolventu grāmatu plaukts. Pirmās grāmatas Absolventu grāmatu plauktam 17. maijā iedāvināja devīto klašu skolēni un audzinātāji.

Lieldienas interesantos faktos

 

Pirmssvētku laikā bibliotēkā var iepazīties ar interesantiem faktiem un notikumiem par Lieldienām.

 

Nacionālās skaļās lasīšanas 3. solis-fināls reģionā

 

 

5. aprīlī bibliotēkā Vecliepājas rūķis norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības  reģionālais fināls, kurā piedalījās 17 labākie lasītāji no visa Liepājas reģiona. Mūsu skolas skaļās lasīšanas čempione, 6. klases skolniece, Dārta lasīja Andrusa Kivirehka pasaku Karote pirāte. Dārta iekļuva uzvarētāju trijniekā saņemot īpašu žūrijas uzslavu un atzinību.

 

Izstāde: Esteres Ažēnas cianotipijas foto izstāde "Zilais putenis" skolas bibliotēkā

 

Aprīļa un maija mēnesī bibliotēkā apskatāma mūsu skolas 9. klases skolnieces Esteres Ažēnas  foto izstāde "Zilais putenis". Estere jau trešo gadu nodarbojas ar foto mākslu, apmeklējot  foto pulciņu "Abpus" Bērnu un jaunatnes centrā "Laumiņa" pie pasniedzēja  Aivara Rozenbaha. Februārī un martā izstāde bija aplūkojama Valtera bibliotēkā, šī ir Esteres pirmā personālizstāde. Līdz šim Estere ir piedalījusies kopizstādēs BJC "Vaduguns" (2018.g.) un 47. Starptautiskajā  bērnu mākslas konkursizstādē "Lidice 2019", kuras pirmā kārta norisinājās tepat Liepājā "Olimpiskajā centrā". Esteres darbs tika izvirzīts dalībai Lidicē (Čehijā).

 

 

Cianotipija (cyan - no grieķu valodas "tumši zila viela" ) ir viena no tā sauktajām alternatīvajām (ne-sudraba) fotogrāfijas drukas  tehnikām. pirmās cianotipijas ieguva  angļu astronoms Džons Heršels 1842. gada vasarā. Atklājums sekoja Henrija Talbota 1839. gada paziņojumam par sudraba procesa izgudrošanu  un sākotnēji bija paredzēts tā saukto fotogrammu veidošanai. Līdz pat 20. gadsimta vidum cianotipiju līdztekus citiem līdzīgiem reprografijas procesiem arhitekti un inženieri izmantoja, lai pavairotu uz pauspapīra zīmētus rasējumus.

Atcerēties: Izsūtījums. Sibīrija.

 

 

Šodien, atceroties 25. marta notikumus 1949. gadā, bibliotēkā var aplūkot grāmatas, kuru tematika ir izsūtījums un Sibīrija, un ieklausīties rakstnieces Andras Manfeldes grāmatas "Zemnīcas bērni" lasījumā par šiem vēsturiskajiem notikumiem.

 

 

Aklais randiņš ar grāmatu noslēdzies

 

"Aklais randiņš ar grāmatu" ir noslēdzies. Bibliotēkā var apskatīt izlasīto grāmatu zīmējumu izstādi (sākumskolas klašu skolēnu zīmējumi) un arī redzēt visu izlasīto grāmatu novērtējumu (gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas posmā). Atgādinām, ka vēl joprojām ir iespējams aizpildīt anketu par izlasīto (vai kā dažos gadījumos - neizlasīto) grāmatu.

 

Pasaules dzejas diena

 

21. martā visā pasaulē atzīmē Pasaules dzejas dienu.

 

Madara Gruntmane (dzejniece, grāmatas "Narkozes" autore): To, ka dzeja ir daļa no manas pasaules, sapratu jau bērnībā. Mēs ar mammu dzīvojām 5 m2 mazā istabiņā, un mana vieta, kur rotaļāties, bija mazs grīdas pleķītis pie grāmatplaukta. Atceros sevi skaļi lasām pieaugušo dzejas grāmatas, iztēlojoties, ka esmu aktrise. Šodien dzeja man ir sarunbiedrs un draugs. Tas ir veids, kurā apjaušu, ka neesmu viena.

 

 

 

Jānis Tomašs (dzejnieks, grāmatas "Melnie darba cimdi" autors): Tas ir viens no veidiem, kā var dzīvot. Veids, kā es attaisnoju savu eksistenci. Dzeja ir aukstais ierocis, citreiz – tavs siltais klēpis. Telpa, kurā es jūtos komfortabli. Labs veids, kā iztērēt man piešķirto laiku. Dzeja ir viela, kuru var pārmērīgi lietot, nebaidoties sabojāt savu veselību.

 

(Materiāls no: https://www.janisroze.lv/lv/news/pasaules-dzejas-diena.html)

Izstāde: Liepājai 394.

 

Atzīmējot Liepājas 394. dzimšanas dienu, skolas bibliotēkā skatāma un lasāma izstāde - Liepājas dzejnieki un Liepājas skartie savai pilsētai.

 

Mīlestības svētku radošā darbnīca

 

14. februārī skolas bibliotēkā sāk darboties Mīlestības svētku radošā darbnīca.

 

Aklais randiņš ar grāmatu - skolas bibliotēkā

 

 

Februārī skolas bibliotēka aicina uz aklo randiņu ar grāmatu. Lasītājs pēc grāmatas izlasīšas sniedz savu grāmatas vērtējumu un/vai ieteikumu (nelielas anketas vai zīmējuma veidā atbilstoši vecuma grupai). Grāmatas gaida tikšanos gan ar sākumskolas un pamatskolas skolēniem, gan ar vidusskolēniem un skolotājiem!

Lasīt tālāk: Aklais randiņš ar grāmatu - skolas bibliotēkā

Izstāde: Veronikas Budreckas ziedu izstāde

Februāra mēnesī bibliotēkā ir apskatāma Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolotājas Veronikas Budreckas gleznu izstāde ar ziedu motīviem.

Sveču dienas radošā darbnīca bibliotēkā

 

Februāra mēneša sākumā bibliotēka atzīmē sveču dienu radošajā darbnīcā - izkrāso savu svecīti

 

6. klases skolēni lasa un zīmē

Bibliotēkā apskatāma grāmatu ilustrāciju izstāde, kuru veidojuši 6. A klases skolēni. Katrs izvēlējies grāmatu, par kuru stāstīt Valsts diagnosticējošajā darbā 14. februārī.

Izstāde: Veronikas Budreckas gleznas

Janvāra un februāra mēnesī bibliotēkā ir apskatāma DALP 5. vidusskolas skolotājas Veronikas Budreckas gleznu izstāde ziemas noskaņās. 

 

Bibliotēkā turpina darboties Ziemassvētku darbnīca

Katram sava Ziemassvētku eglīte. 

 

Decembra mēnesī bibliotēkā turpina darboties Ziemassvētku radošā darbnīca - Uzzīmē savu Ziemassvētku eglīti. 

 

 

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības 1.solis ir sperts

Skaļā lasīšana bibliotēkā

 

Jau otro gadu visā valstī norisinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rosinātā Skaļās lasīšanas sacensība 11-12 gadus veciem bērniem.

14. decembrī skolas kārta notika mūsu bibliotēkā. Tajā piedalījās desmit 6.klašu skolēni, kuri lasīja fragmentus no savām iemīļotajām grāmatām.

Dalībnieku lasījumi bija tik līdzvērtīgi, ka žūrija izlēma organizēt papildus pārbaudījumu – sveša teksta lasīšanu, lai izlemtu, kurš pārstāvēs skolu reģionālajā finālā. Uzvarēja Kristians un Dārta.

Uz reģionālo finālu martā dosies Dārta, lai sacenstos par iespēju piedalīties nacionālajā finālā, kurš norisināsies maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

Radošā darbnīca - Uzzīmē savu Ziemassvētku eglīti!

Radošā darbnīca bibliotēkā.

 

Ziemassvētku laikā decembra mēnesī bibliotēkā ir iespēja radošajā darbnīcā uzzīmēt savu Ziemassvētku eglīti. Atrodi sev visinteresntāko un piemērotāko eglītes dizainu (vari izmantot esošos paraugus) un uzzīmē to!

Izstāde: Ziemassvētku tradīcijas. Svētku egle.

Ziemassvētku laiks bibliotēkā.

 

Decembra mēnesī bibliotēkā ir iespējams aplūkot Ziemassvētkiem veltītu izstādi "Ziemassvētku tradīcijas. Svētku egle". Izstāde dod ieskatu koka un Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcijās, kā arī atgādina par dziesmām un dzejoļiem, kuros apdziedāta vai cildināta eglīte. 

Izstāde: Valsts un nacionālie simboli.

 

Latvijas nedēļa bibliotēkā. 

 

Novembra mēnesī bibliotēkā ir iespējams aplūkot Latvijas dzimšanas dienai veltītu

izstādi "Valsts un nacionālie simboli".

 

Izstāde: 100 rindas Latvijai...

 

Latvijas nedēļa bibliotēkā.

 

Novembra mēnesī bibliotēkā ir iespējams aplūkot Latvijas dzimšanas dienai veltītu izstādi "100 rindas Latvijai..."

 

 

Izstāde

Bibliotēkā ir apskatāma DALP 5. vidusskolas absolventes Līgas Evaldsones foto gleznu izstāde. 

 

Skolai 80. Salidojums.

19. oktobrī

no plkst. 20.00 līdz 22.00 

skolas bibliotēka aicina:

 

 

  • 20.00 – 22.00

absolventes Līgas Evaldsones foto gleznu izstāde

  • 20.00 – 21.00

absolventu koncerts:

* Atis Krieviņš (klavieres)

* Katrīna Kabiņecka (balss) un Miks Akots (ģitāra)

* Mareks Radzēvičs (čells)

  • 21.15 – 22.00

brīvās klavieres jeb sadziedāšanās klavieru pavadījumā

 

 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs