Ekskursija Konfelādes ražotnē Ķekavā

20. aprīlī pamatskolas SMU bija iespēja  projekta 8.3.5.0/16/1/
001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"' ietvaros apmeklēt Konfelādes ražotni Ķekavā. Uzņēmums ražo produkciju no Latvijā iegūtiem augļiem un ogu sulām, izmantojot augļu pektīnu. Produkcijas klāstā ir marmelādes, eliksīri, sīrupi ar stēviju un fruktozi. Skolēni uzdeva jautājumus par uzņēmuma biznesa ideju. Tā radās ģimenes uzņēmuma īpašniekam.

Rudenī  savā augļu dārzā āboli nobira, sapuva, netika pārstrādāti - ideja rokā. Jāsāk pārstrādāt! Skolēni uzdeva jautājumus arī par profesijām, pārstrādi, iesaiņojumu, reklāmu, pārdošanu un attīstību. Interesantākā bija četru marmelāžu veidu degustācija un konkurss. Degustējot ābolu un čili sīrupu,  skolēnus apmācīja, kā pareizi elpot, degustējot produktu, kas satur čili. Bija iespēja katram pagatavot savu marmelādes konfekti, iesaiņot un aizvest mājās kā suvenīru. Mājupceļā skolēni apmeklēja arī Saldus biblioteku. Tumšā telpā ar telefonu gaismiņām  tika vērota izstādi "RE - PET " - jaunu pieeju  gaismas un krāsas transformācijai telpā. Inovatīvi produkti no PET pudelēm radīja skolēnos interesi. Lai izkļūtu no bibliotēkas, katram skolēnam bija jāatbild uz jautājumu par dažādu grāmatu un pasaku varoņiem. Jauno uzņēmēju kopīgi pasākumi jāturpina, tāda atziņa apstiprinājās mājupcelā.

konfelāde_1.jpgkonfelāde_2.jpgkonfelāde_3.jpgkonfelāde_5.jpgkonfelāde_6.jpgkonfelāde_7.jpgkonfelāde_8.jpgkonfelāde_9.jpg